افزایش درآمد وب سایت با انتخاب جایگاه تبلیغاتی مناسب

افزایش درآمد وب سایت با انتخاب جایگاه تبلیغاتی مناسب

از موارد تاثیرگذار در افزایش درآمد وب سایت، سایز بنرهای تبلیغاتی و جایگاه تبلیغاتی مناسب است که این امور باید در طراحی وب سایت در نظر گرفته شوند.

قرار دادن بنر نزدیک محتوای اصلی وب سایت، یکی از جایگاهای مناسب جهت نمایش بنر بوده که به منظور جلب توجه کاربران می توان بنرها را در ابتدا، میان و انتهای مطالب قرار داد.

بنا بر مطالب فوق، وب سایت ۱car توانست از جایگاه های تبلیغاتی خود درآمد قابل توجهی را کسب نماید.

وبسایت ۱car با رنک ۵۵۵ در الکسا از نمایش دهندگان برتر ای‌نتورک و جامع ترین وب سایت در زمینه اطلاعات خودرو در ایران است. در ادامه جزئیات بیشتری را در این خصوص مطرح خواهیم کرد.

سایز و جایگاه جایگاه تبلیغاتی مناسب

در ابتدا تنها از سایز ۲۵۰*۳۰۰ در ساید بار سمت راست تمامی صفحات این وب سایت استفاده می‌شد.

با درنظر گرفتن سیاست وب سایت ۱car مبنی بر استفاده حداقلی از بنرهای تبلیغاتی، پیشنهاد شد بنرهای تبلیغاتی در جایگاه های پر بازدید قرار گیرند.

بنا به آمار کسب شده، بیشترین بازدید مربوط به بخش نظرات کاربران در صفحات معرفی مدل های ماشین است و با توجه به اینکه نظرات اول و دوم زودتر نمایش داده می شوند، یک بنر ۶۰*۴۶۸ بعد از نظر دوم قرار داده شد.

بنا به آمار کسب شده، بیشترین بازدید مربوط به بخش نظرات کاربران در صفحات معرفی مدل های ماشین است و با توجه به اینکه نظرات اول و دوم زودتر نمایش داده می شوند، یک بنر 60*468 بعد از نظر دوم قرار داده شد.

همچنین با توجه به اینکه ۷۰ درصد ورودی های این وبسایت از طریق موبایل بوده، کد “موبایل-تبلت” نیز دراین وب سایت قرار داده شد.

با استفاده از تغییرات فوق، میزان CTR (نرخ کلیک) ۴.۲ برابر شده است.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *