نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید

نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید

این روزها سئو به یکی از مهم ترین بحث های حوزه آنلاین تبدیل شده است. با استفاده از سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization)، می توانید رتبه خود را در موتورهای جستجو، یا بهتر بگوییم، رتبه خود را گوگل بهبود ببخشید.

مطالعات نشان داده که رتبه ی یک نتایج گوگل، بیش از ۵ الی ۶ برابر مجموع ۹ نتیجه بعدی صفحه اول می تواند ورودی به خود جذب کند. بنابراین به همین سادگی می توان به اهمیت سئو در دنیای مجازی این روزها، پی برد.

در این مطلب و مطالب آتی قصد داریم نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید را برای شما مطرح کنیم. با پابلیشری همراه باشید.

 کلمه کلیدی مناسبی را برای تمرکز بیشتر انتخاب کنید

نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید: کلمه کلیدی مناسبی را برای تمرکز بیشتر انتخاب کنید

از جمله نکات مهم سئو، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. از همان ابتدایی که قصد نگارش یک مطلب را دارید، کلمه کلیدی که می دانید، مطلب جاری، حول آن نوشته خواهد شد را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر قصد نگارش یک مطلب در رابطه با بازی لگویی دخترانه و جذابی را دارید، باید بدانید که چه ترتیبی از این کلمات می تواند بیشترین نرخ جذب مخاطب را داشته باشد و بیشتر از سایر ترتیب ها مورد جستجو قرار می گیرید.

بدین منظور می توانید از ابزار رایگان گوگل در این خصوص، یعنی Google Keyword Planner استفاده کنید. به عنوان مثال، این عبارت “لگوی جذاب دخترانه”، بیشترین تعداد جستجو را نسبت به سایر ترتیب ها به خود اختصاص داده است.

حال کاری که لازم است انجام دهید این است که این عبارت را، بیشتر از سایر عبارات مرتبط در محتوای خود استفاده نمایید. اما دقت کنید که از سایر ترتیب های این کلمات نیز در محتوای خود استفاده نمایید. به عنوان مثال از عبارات “لگوی دخترانه”، “لگوی جذاب”، “لگوی دخترانه و جذاب”، “لگوی دخترانه جذاب” و … نیز استفاده کنید.

تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در این خصوص نباید افراط داشته باشید. در صورتی که تمام توجه شما به این باشد که عبارت “لگوی جذاب دخترانه” را به دلیل کسب رتبه بهتر در گوگل، بیش از حد در متن خود استفاده کنید، گوگل به این موضوع پی برده و متن شما را به عنوان اسپم می شناسد. سعی کنید تعداد تکرارِ عبارت کلیدی مورد نظرتان در متن، بیشتر از ۱ درصد تمامی کلمات مطلب جاریتان نباشد.

رقبا را مورد بررسی قرار دهید

نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید: رقبا را مورد بررسی قرار دهید

یکی دیگر از نکات مهم سئو، بررسی رقباست. هنگامی که قصد نگارش یک مطلب را دارید، بهتر است پیش از شروع به کار، رقبای خود در گوگل را مورد بررسی قرار دهید. برخی از وب سایت ها در برخی از کلمات کلیدی به نحوی کار کرده اند که شاید گرفتن رتبه های آن ها به همین سادگی ها صورت نپذیرد. همچنین باید بدانید که طول عمر دامنه نیز یکی از پارامترهای مهمی است که گوگل به آن ها توجه می کند، بنابراین شاید برای شمایی که تازه کار هستید، رقابت با یک رقیب کهنه کار، سخت و طاقت فرسا باشد.

بهتر است از محتواهایتان را حول کلمات کلیدی بنویسید که رقبای کمتری در آن حوزه وجود دارند و رقابت برای شمایی که تازه کار هستید، کمی آسان تر است (البته توجه داشته باشید که همواره رقابت برای کسب رتبه های بالا در گوگل سخت و طاقت فرساست، اما درجه این سختی می تواند برای کلمات کلیدی مختلف، متفاوت باشد).

بهترین محتوای ممکن را بنویسید

نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید: بهترین محتوای ممکن را بنویسید

نگارش بهترین محتوای ممکن، یکی دیگر از نکات مهم سئو است که می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم، بر روی رتبه محتوای شما در گوگل تاثیرگذار باشد.

تا بدین جای کار، شما کلمه کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کرده و رقبایتان را مورد بررسی قرار داده اید. حال بهتر است کمی دقیق تر عمل کنید. محتوای نگارشی رقبایتان در آن کلمه کلیدی را بررسی کنید. نقاط قوت و ضعف محتوای آن ها را بیابید. نقاط قوت را بیشتر تقویت کرده و نقاط ضعف آن ها را در محتوای خود برطرف کنید.

ببینید آن ها به چه مواردی اشاره نکرده و چه مواردی را از قلم انداخته اند. به این نکته توجه داشته باشید، شما قرار نیست محتوای رقبایتان را کپی کنید. علاوه بر اینکه این کار شدیدا به دور از اخلاق است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود، بلکه از نظر گوگل نیز این کار پسندیده نیست و قطعا محتوای تکراری و کپی در رتبه بندی محتوا و در نتیجه وب سایتتان تاثیر گذار خواهد بود.

شما با بررسی محتوای رقبایتان، مطلبی آماده می کنید که به بهترین حالت ممکن، نیاز کاربرانتان را برطرف می کند. مطمئن باشید که مخاطبان امروزی به شدت باهوش هستند و کاملا به ارزش محتوای شما نسبت به سایر رقبا پی می برند. همین امر می تواند در به اشتراک گذاری محتوا از جانب آن ها در شبکه های اجتماعی و همچنین به بازنشر محتوای شما در وب سایتشان و مرجع قرار دادن شما، کمک کند، در نتیجه، گوگل به محتوای شما، رتبه بهتری در نتایج به نمایش درآمده، اختصاص خواهد داد.

شما را بیش از این خسته نمی کنیم! نکات مهم سئو بسیار بیش از این موارد است و بنابراین قصد داریم در چندین مقاله آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. شما نیز تجربیات خود را در خصوص نکات مهم و کلیدی سئو با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه تمامی مطالب مربوط به سئو، به دسته بندی سئو مراجعه کنید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *