نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید (قسمت سوم)

نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید (قسمت سوم)

در قسمت اول از مقاله “نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید” درباره اهمیت سئو در دنیای مجازی امروزی صحبت کردیم و گفتیم از جمله نکات مهمی که در سئو باید به آن ها توجه کرد عبارتند از:

  • کلمه کلیدی مناسبی را برای تمرکز بیشتر انتخاب کنید
  • رقبا را مورد بررسی قرار دهید
  • بهترین محتوای ممکن را بنویسید

در قسمت دوم از این مقاله، نکات مهم دیگری که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است را اشاره کردیم و موارد زیر را به تفصیل مورد بررسی قرار دادیم:

  • کلمه کلیدی مورد نظرتان را در عنوان مطلب تکرار کنید
  • کلمه کلیدی مورد نظرتان را در زیرعنوان ها نیز تکرار کنید
  • کلمه کلیدی مورد نظر را در اسم و alt عکس هایتان بگنجانید

حال در قسمت سوم و آخر از این مقاله قصد داریم به بررسی نکات مهم دیگری درباره سئو بپردازیم. با پابلیشری همراه باشید.

کلمه کلیدی مورد نظر را در URL صفحه تکرار کنید

کلمه کلیدی مورد نظر را در URL صفحه تکرار کنید

یکی از راه هایی که گوگل می تواند به محتوای نوشته شده پی ببرد، URL است. بنابراین بهتر است که کلمه کلیدی مورد نظر را در URL صفحه تکرار کنید.

البته در اینجا ذکر یک نکته خالی از لطف نیست که هنوز علمای سئو(!)، ما بین انتخاب یک URL انگلیسی و یا فارسی، شک و تردیدهایی دارند. به عنوان مثال خود ما، و بسیاری از سایت ها از URL انگلیسی استفاده می کنند اما بسیاری از سایت های فارسی زبان نیز هستند که از URL های فارسی بهره می برند. اما نکته مهم اینجاست که سعی کنید کلمه کلیدی مورد نظرتان را به هر زبانی که هست، در URL بگنجانید.

در ضمن توجه داشته باشید که انجام ندادن این کار، به منزله ی نابودی سئوی صفحه ی شما نیست! در صورتی که این کار را انجام دهید، یکی از صدها پارامتری که از نظر گوگل مناسب است را به درستی انجام داده اید؛ یکی از صدها پارامتر، همین و بس!

در متن خود از لینک های داخلی استفاده کنید

در متن خود از لینک های داخلی استفاده کنید

یکی از مهم ترین نکات درباره سئو ، استفاده از لینک داخلی یا اینترنال لینک (Internal Link) در محتوایتان است. بات های گوگل در هنگام مواجه با هر لینکی در هر صفحه ای (اگر لینک ها فالو باشند، یا بهتر بگوییم، اگر لینک ها نوفالو نباشند)، آن لینک را دنبال می کنند و یک بار دیگر صفحه ای که به آن هدایت می شوند را می خزند (کراول می کنند). بنابراین شاید به این نکته پی برده باشید که لینک های داخلی تا چه میزان می تواند بر روی سئوی صفحه و سئوی کلیِ سایتتان تاثیر گذار باشد.

البته در اینجا نیز بهتر است به نکته ای اشاره داشته باشیم. درست مثل هر چیزِ خوب و سودمند دیگری، در استفاده از لینک های داخلی نیز نباید افراط به خرج داد. استفاده از لینک های داخلی بیش از حد می تواند هم از نظر کاربر و هم از نظر گوگل، به عنوان رفتاری غیر متعارف شناخته شده و رفتاری “اسپم گونه” به شمار می آید.

لینک های خارجی دریافت کنید

لینک های خارجی دریافت کنید

یکی از مهم ترین نکات درباره سئو ، گرفتن لینک های خارجی از سایت های دیگر است. لینک های خارجی یا اکسترنال لینک (External Links)، لینک هایی هستند که از وب سایت های دیگر، به سایت شما داده می شوند. گوگل روی لینک های خارجی یک سایت حساب ویژه ای باز کرده و تاثیر بسیار نیز می تواند در سئوی سایت شما داشته باشد. البته طبیعی هم به نظر می رسد. شما می توانید تمام روز به تعریف و تمجید از خودتان بپردازید، اما چه کسانی از شما تعریف می کنند؟ از نظر گوگل، وب سایت هایی که به شما لینک داده اند، دقیقا حکمِ همان افرادی را دارند که به تعریف و تمجید از شما می پردازند.

شما می توانید با تولید محتوای مناسب، مطمئن باشید که می توانید لینک های خوبی از وب سایت های دیگر دریافت کنید، اما خوب! نکته اینجاست که تنها نباید به همان بسنده کنید. ترکیبِ تولید محتوای خوب و لینک بیلدینگ، می تواند بهترین تاثیر را بر روی سئوی سایت شما داشته باشد.

در مقالات آتی سعی داریم توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه دهیم. حال شما بگویید، آیا از نظر شما نکته ای از قلم افتاده است؟ آن را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *