انواع محتوای موجود در وب: محتوای ویدیویی

در قسمت اول از سری مقالات “انواع محتوای موجود در وب“، انواع محتواها یا انواع ایده هایی که برای تولید محتوا در حوزه آنلاین می توان از آن ها بهره برد را بیان کردیم.

سپس در ادامه و در قسمت دوم، به محتوای اینفوگرافیک پرداختیم و پس از آن، تصاویر Meme را مورد بررسی قرار دادیم.

حال در این قسمت از انواع محتوای موجود در وب می خواهیم به یکی از محبوب ترین محتواهای این روزهای دنیای مجازی، یعنی محتوای ویدیویی بپردازیم، با پابلیشری همراه باشید.

محتوای ویدیویی

اگر بخواهیم به صورت کامل درباره محتوای ویدیویی سخن بگوییم، شاید لازم باشند که صرفا چندین و چند مقاله را به این نوع از محتوا اختصاص بدهیم. اما چیزی که درباره تمامی انواع مختلف محتوای ویدیویی صادق است، این است که در ویدیو، می توان پیام و مفهومی را بسیار ساده تر و بهتر به مخاطب عرضه داشت.

در ویدیو، با استفاده از قدرت بصری و پویایی آن، می توان تاثیر بیشتری بر روی مخاطب گذاشت و مخاطب نیز، محتوا و مضمون محتوای ویدیویی را بیش از انواع دیگری از محتوا به خاطر خواهد سپرد.

چگونه از محتوای ویدیویی بهره ببرید

همان طور که تا بدین جا متوجه شده اید، محتوای ویدیویی یکی از مهم ترین و بهترین انواع محتواهای موجود در وب است (اگر نخواهیم بگوییم مهم ترین و بهترین محتوای موجود در وب). بنابراین باید بدانید که حجم فعالیت ها و هزینه های مورد نیاز برای ساخت یک ویدیو نیز به همان نسبت بالاست. ویدیو صرفا یک تصویر متحرک و مجموعه ای از چندین فریم نیست، بلکه یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند ویدیو را تاثیرگذار کند، محتوایی است که قرار است در آن ویدیو بیان شود و یا به صورت زیرنویس در آن به نمایش دربیاید.

محتوای ویدیویی خود را روی یوتیوب و یا آپارات قرار دهید. باید بدانید که این پلتفرم ها برای اشتراک گذاری ویدیو به وجود آمده و علاوه بر آن، کاربران بیشماری دارند، در نتیجه شما با این کار می توانید محتوای خود را برای تعداد بیشتری از مخاطبین به نمایش بگذارید (همچنین فعالیت برند شما در شبکه های اجتماعی یکی از پارامترهایی است که گوگل برای رتبه دهی وب سایت ها به آن توجه می کند، بنابراین، این کارِ شما، حکمِ “یک تیر و دو نشان” را خواهد داشت).

مواردی که باید در نظر گرفت

ساخت یک ویدیو ارزان نیست. بنابراین اگر می خواهید در مسیر ساخت محتوای ویدیویی قدم بردارید، این کار را آهسته انجام دهید!

ویدیوهایتان را بلند نسازید. این روزها، زمان بیش از پیش ارزش پیدا کرده است و کاربران دوست دارند در کمترین زمان ممکن، اطلاعات مورد نیاز خود را از ویدیو دریافت کنند. ۲ تا ۳ دقیقه می تواند زمان خوبی برای محتوای ویدیویی شما باشد.

دیدگاه و تجربیات خود را در خصوص محتوای ویدیویی با ما به اشتراک بگذارید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *