انواع محتوای موجود در وب: محتوای آموزشی و راهنما

انواع محتوای موجود در وب: محتوای آموزشی و راهنما

در قسمت اول از سری مقالات “انواع محتوای موجود در وب“، انواع محتواها یا انواع ایده هایی که برای تولید محتوا در حوزه آنلاین می توان از آن ها بهره برد را بررسی کرده و آن ها را برای شما لیست کردیم.

سپس در قسمت دوم، به محتوای اینفوگرافیک پرداخته و قسمت سوم را نیز به تصاویر Meme اختصاص دادیم. در نهایت در مقاله قبلی از انواع محتوای موجود در وب، به محتوای ویدیویی و اهمیت آن در دنیای مجازی این روزها اشاره کردیم.

حال در این قسمت از انواع محتوای موجود در وب قصد داریم، نوع دیگری از محتوا و یا ایده هایی که می توان برای تولید محتوا در حوزه آنلاین از آن بهره برد اشاره کنیم و آن، محتوای آموزشی و راهنماست. با پابلیشری همراه باشید.

محتوای آموزشی و راهنما

همان طور که از نام این محتوا پیداست، یک محتوای آموزشی و یا یک محتوای راهنما، آموزش و یا راهنمایی درباره یک موضوع به خصوص است. این نوع از محتوا می تواند شامل محتوای متنی، صوتی و بصری باشد و تنها هدف آن، آموزش یک مبحث بخصوص است. محتوای آموزشی و راهنما ها بهتر است با طراحی منحصر به فرد و تصاویر نسبتا زیادی همراه شود (البته باز هم در اینجا باید به نکته ای که همواره به آن تاکید می کنیم، اشاره ای داشته باشیم. هیچ گاه در هیچ چیز زیاده روی نکنید!).

چگونه از محتوای آموزشی و راهنما بهره ببرید

برای نوشتن یک محتوای آموزشی و انتشار آن در یک وب سایت، به ۳ رکن اساسی نیاز هست؛ یک نویسنده ماهر، یک طراح زبردست و یک ایده عالی.

پس از آنکه ایده مناسبی برای محتوای آموزشی و راهنمای خود پیدا کردید، کار نویسنده این است که بهترین محتوا را برای این مبحث آموزشی آماده کند. طراح نیز وظیفه دارد تا این محتوا را به گونه ای به مخاطب عرضه کند که جذاب تر و خواندنی تر به نظر برسد، تا مخاطب علاوه بر لذت بردن از راهنمایی های مفیدِ آن، از ظاهر و چیدمان تمامی عناصر مورد نیازِ آن، لذت کافی را ببرد. حال شما می توانید این محتوای آموزشی و راهنما را در قالب یک صفحه وب و یا در قالب یک فایل PDF قابل دانلود در اختیار مخاطبانتان قرار دهید.

مواردی که باید در نظر گرفت

محتوای آموزشی و راهنما ها، بهترین نوع محتوا برای جمع آوری لید و اطلاعات کاربرانتان است. به عنوان مثال می توانید این گونه بگویید: “اگر قصد دارید از این محتوای آموزشی بهره مند شوید، ایمیل خود را وارد نمایید.”

به این نکته توجه داشته باشید که محتوای آموزشی و راهنما باید ظاهر خوبی داشته باشند. خوانایی یک محتوا، علاوه بر رنگ، اندازه و نوع فونت، به ظاهر و قالبِ محلی که آن محتوا در آن به نمایش در می آید نیز بستگی دارد.

به پایان یکی دیگر از قسمت های انواع محتوای موجود در وب رسیدیم. در این قسمت کمی بیشتر در رابطه با محتوای آموزشی و راهنما صحبت کردیم و گفتیم که محتواهای آموزشی و راهنما، علاوه بر نویسنده خوب، به یک طراح خوب نیز، نیاز دارد.

حال نوبت شما فرا رسیده است. شما نیز دیدگاه و تجربیات خود را در خصوص محتوای آموزشی و راهنما با ما به اشتراک بگذارید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *