انواع محتوای موجود در وب: محتوای چگونه یا How To

پیش از این خواندیم:

حال در ادامه قصد داریم به نوع دیگری از انواع ایده هایی که در وب می توان از آن ها استفاده کرد، یعنی محتوای چگونه یا محتوای How to، اشاره کنیم.

محتوای چگونه (محتوای How To)

محتوای چگونه یا محتوای How To ، یکی از محبوب ترین و بهترین نوع محتواها یا ایده های محتوایی موجود در وب است. در اکثر صنایع و کسب و کارها همواره مواردی وجود دارد که چه در سطح مقدماتی و چه در سطح پیشرفته، نیازمند آموزش هایی گام به گام است. مقالات و در مجموع محتوای چگونه ، چگونگی انجام یک کار را به صورت جزء به جزء بیان می کنند و یکی از بهترین انواع محتوا برای جذب کاربر از موتورهای جتسجو است.

چگونه از محتوای چگونه بهره مند شویم

به طور خلاصه، کار بدین صورت است که یک مشکل رایج را بیان کرده و سپس یک راه حل برای آن ارائه می دهیم. در ادامه مدل خلاصه و مفیدی را برای این نوع از محتوا بیان می کنیم:

  • مشکل را بیان کنید
  • به بیان راه حل بپردازید
  • درباره هر مرحله از راه حل موجود، بحث کرده و توضیحات کاملی ارائه دهید
  • این توضیحات کامل را خلاصه کنید
  • در نهایت کار را با یک نتیجه گیری به خاتمه برسانید

مواردی که باید در نظر گرفت

مواردی که می توانید درباره آن ها محتوای چگونه تولید کنید، تمام ناشدنی است. به فعالیت های روزمره خود فکر کنید و سپس درباره یکی از مسائل گوناگونی که در طول روز برای شما اتفاق می افتد، یک مقاله درباره چگونگی انجام آن کار بنویسید. همچنین محتوای چگونه می تواند درباره تخصصی ترین مسائل صنعت و کسب و کار شما نیز باشد.

در محتوای چگونه ، شما باید به بهترین و ساده ترین نحو ممکن به مخاطبانتان آموزش دهید که چالشی که در ابتدا مطرح کرده اید، چگونه قابل حل خواهد بود. بنابراین استفاده از تصاویر، ویدیو، اینفوگرافیک و …، معمولا پای ثابت محتوای چگونه و How To هستند.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *