آموزش وب مستر تولز ؛ اضافه کردن وب سایت

در قسمت قبلی از مقاله آموزش وب مستر تولز، به تعریف جامعی از این ابزار جامع و کارآمد گوگل پرداختیم و گفتیم:

وب مستر تولز یک ابزار رایگان است که توسط گوگل برای صاحبان وب سایت های اینترنتی فراهم شده تا در درجه اول به آن ها نشان دهد که در پس زمینه، چه اتفاقی برای وب سایتشان در حال وقوع است.

با استفاده از این ابزار و داده های به نمایش درآمده در آن شما به راحتی می توانید با خود گوگل، مکالمه ای جدی و تاثیرگذار را آغاز نمایید.

مطالعه بیشتر: آموزش وب مستر تولز ؛ وب مستر تولز چیست؟

حال که با وب مستر تولز بیشتر آشنا شدید، قصد داریم به بررسی بیشتر این ابزار رایگان گوگل برای وب مسترها بپردازیم. در این مقاله، اضافه کردن وب سایت به وب مستر تولز را بیان می کنیم. با پابلیشری همراه باشید.

اضافه کردن وب سایت به وب مستر تولز

اولین کاری که پس از ورود به ابزار رایگان گوگل یعنی وب مستر تولز باید انجام دهید، اضافه کردن وب سایتتان به وب مستر تولز است.

بدین منظور شما باید بر روی دکمه “Add A Property” کلیک کنید. صفحه ای به صورت پاپ آپ برای شما باز خواهد شد که شامل دو قسمت است. یک منوی بازشونده با دو گزینه‌ی وب سایت (Website) و اپلیکیشن اندروید (Android App). شایان ذکر است که گزینه پیش فرض، وب سایت است.

در سمت راست این منو، یک نوار متنی (تکست باکس)، قرار گرفته که شما باید آدرس کامل وب سایت خود را وارد نمایید. در این قسمت دقت نمایید که باید آدرس دامنه اصلی وب سایت خود را در این قسمت وارد نمایید. به عنوان مثال، ما قصد داریم publisher.ir، صفحه اصلی وب سایت ما باشد و نه www.publisheri.ir. بنابراین در این قسمت، این گونه نوشته ایم: http://publisheri.ir.

توجه: دقت کنید که باید http و یا https را نیز در این قسمت وارد نمایید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای تمامی حالات وب سایت خود، بهتر است که پراپرتی (Property) جداگانه ای در وب مستر تولز بسازید.

پس از آن، شما باید به گوگل نشان دهید که مالک و صاحبِ این دامنه هستید. بدین منظور باید به قسمت “verify this property” مراجعه نمایید.

در این قسمت، برای تایید دامنه، روش های متفاوتی وجود دارد. روشی که خودِ وب مستر تولز آن را پیشنهاد می دهد و در تب جداگانه ای نیز آن را به نمایش گذاشته است (تبِ Recommended method)، استفاده از کد گوگل آنالتیک است. شما می توانید با قرار دادن کد گوگل آنالیتیک در بین تگ های باز و بسته هد (<head>…</head>)، وب سایت خود را به تایید وب مستر تولز نیز برسانید.

از جمله روش های دیگری که وب مستر تولز برای این کار قرار داده و در سربرگ Alternate methods قابل مشاهده است، عبارتند از:

  • آپلود فایل HTML: لازم است یک فایل HTML که وب مستر تولز در اختیارتان قرار می دهد را بر روی سرور، آپلود نمایید.
  • استفاده از تگ HTML: لازم است یک تگ متا به صفحه اصلی سایت خود اضافه کنید.
  • ارائه دهنده نام دامنه: ورود به وب سایت ارائه دهنده نام دامنه و انجام تغییراتی بر روی تنظیمات DNS آن (به جهت پیچیدگی های بیشتر، توصیه می شود که از این روش استفاده نکنید).
  • گوگل تگ منجر: استفاده از اکانت گوگل تگ منجر (Google Tag Manager، این روش نیز، پیچیدگی های خاص خود را دارد. سعی داریم در مقالات آتی به تفصیل در مورد گوگل تگ منجر نیز مقالاتی منتشر کنیم).

در نهایت نیز توصیه می شود که از روش پیشنهادی خود وب مستر تولز، یعنی استفاده از کد گوگل آنالتیک و یا آپلود فایل HTML بر روی سرور وب سایت خود، استفاده نمایید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *