آموزش وب مستر تولز ؛ کار با داشبورد وب مستر تولز

در قسمت اول از مقاله آموزش وب مستر تولز، به تعریف جامعی از این ابزار جامع و کارآمد گوگل پرداختیم و گفتیم که با وب مسترها می توانند با استفاده از این ابزار رایگان گوگل، با این غول موتور جستجو به گفتگو بنشینند!

مطالعه بیشتر: آموزش وب مستر تولز ؛ وب مستر تولز چیست؟

سپس در مقاله بعدی به اضافه کردن وب سایت به وب مستر تولز پرداختیم و نحوه انجام این کار را به تفصیل بیان کردیم.

مطالعه بیشتر: آموزش وب مستر تولز ؛ اضافه کردن وب سایت

حال در این مقاله سعی داریم کمی شما را با داشبورد وب مستر تولز آشنا کنیم، با پابلیشری همراه باشید.

کار با داشبورد وب مستر تولز

اکنون که شما با چگونگی اضافه کردن سایت به این ابزار کارآمد آشنا شده اید و به تایید گوگل رسانده اید که وب سایتی که ثبت کرده اید، به راستی به متعلق به خود شماست، وقت آن رسیده که با فضای داشبورد وب مستر تولز بیشتر آشنا شوید.

هنگامی که در منوی سمت، گزینه Dashboard را انتخاب نمایید، چیزی که بیش از هر چیز دیگری خودنمایی می کند، ۳ باکسِ مجزاست که اطلاعات بخصوصی از وضعیت وب سایت شما را به نمایش می گذارد.

توجه: به خاطر داشته باشید که پس از آنکه وب سایت خود را در وب مستر تولز ثبت کرده اید، چند ساعت و بعضا چند روز طول می کشد که گوگل آمار و داده های شما را جمع آوری کرده و برایتان به نمایش بگذارد.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، توسط این باکس ها می توانید خیلی سریع، اطلاعات مفیدی را درباره وب سایتتان دریافت کنید.

توسط باکس سمت چپ (Crawl Errors)، می توانید تعداد ارورهایی که بات های گوگل در حینِ کراول (خزیدن) وب سایت شما با آن برخورده اند را مشاهده می کنید. با مراجعه به این قسمت می توانید به تک تک صفحات مراجعه کرده و مشکلات آن ها را مرتفع نمایید.

توسط باکس وسط (Search Analytics)، می توانید تعداد کلیک های صورت گرفته بر روی لینک های وب سایت شما که در نتایج گوگل به نمایش درآمده اند را مشاهده کنید. این تعداد کلیک، کلیک های صورت گرفته در خلال حدودا ۱ ماه گذشته است (۲۸ روز).

توسط باکس سمت راست (Sitemaps) نیز می توانید تعداد لینک های ثبت شده و همچنین تعداد لینک های ایندکس شده وب سایت خود را مشاهده کنید.

در مقالات آتی نیز سعی داریم به تفصیل، تمامی این بخش ها را مورد بررسی قرار دهیم.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *