انواع محتوای موجود در وب: محتوای Ebook یا کتابچه الکترونیکی

انواع محتوای موجود در وب: محتوای Ebook یا کتابچه الکترونیکی

پیش از این خواندیم:

حال در ادامه قصد داریم به نوع دیگری ایده هایی که در وب می توان از آن ها استفاده کرد و یا نوع دیگری از محتوای موجود در وب، اشاره کنیم؛ محتوای Ebook یا کتابچه الکترونیکی ، موضوع بحث مقاله جاری است. با پابلیشری همراه باشید.

محتوای Ebook یا کتابچه الکترونیکی

یک محتوای Ebook یا کتابچه الکترونیکی ، یکی از انواع محتوای بلند است که در قالبی متفاوت و معمولا در قالب یک PDF به کاربر عرضه می شود. محتوای Ebook معمولا به عنوان یک محصول قابل دانلود به کاربران ارائه شده و در بعضی مواقع نیز به صورت رایگان در عوضِ دریافتِ ایمیل از کاربران، به آن ها عرضه می شود.

تولید کتابچه های الکترونیکی یا همان محتوای Ebook می تواند اعتبار برند شما را در حوزه کاریتان بالا برده و شما را بیش از پیش به کاربرانتان معرفی نماید. همچنین محتوای ایبوک یکی از روش های مهم و قدرتمندی است که از طریق آن می توانید دانش خود را به دیگران عرضه کرده و با آن ها به اشتراک بگذارید.

چگونه از محتوای Ebook بهره مند شویم

اگر قصد دارید که یک محتوای Ebook یا کتابچه الکترونیکی تولید نمایید، باید به قدر کافی محتوای مناسب در اختیار داشته باشید تا آن محتوا، ارزشِ کتاب شدن را داشته باشد؛ شاید ده ها هزار کلمه، شروع مناسبی برای یک محتوای ایبوک باشد.

هر کتابی از بخش های مختلفی تشکیل شده است. مطمئن شوید که کتاب شما به به بخش های مختلف با رویکردِ موضوع محور، تقسیم شده باشد.

مواردی که باید در نظر گرفت

  • یک محتوای Ebook یا کتابچه الکترونیکی خوب، دارای یک عنوان مناسب است. زمان زیادی را برای انتخاب یک عنوان مناسب در نظر بگیرید تا مطمئن شوید این کتاب الکترونیکی می تواند نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.
  • طراحی، یکی از پارامترهای مهم در محتوای Ebook است. کتاب های الکترونیکی که بدون رنگ، طرح گرافیکی و قالب بندی زیبا عرضه شوند، به مخاطبان این حس را القا می کند که این کتاب ارزش خواندن را ندارد.
  • پیشنهاد می شود محتوای ایبوک خود را در دو نسخه‌ی PDF و HTML آماده کنید. نسخه HTML به شما این امکان را می دهد تا محتوای ویدیویی، صوتی و انواع دیگری از محتوا و منابع را در نوشته خود به کار برید.
start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *