آموزش وب مستر تولز ؛ تنظیمات سایت

در قسمت اول از مقاله آموزش وب مستر تولز، به تعریف جامعی از این ابزار جامع و کارآمد گوگل پرداختیم و گفتیم که با وب مسترها می توانند با استفاده از این ابزار رایگان گوگل، با این غول موتور جستجو به گفتگو بنشینند!

مطالعه بیشتر: آموزش وب مستر تولز ؛ وب مستر تولز چیست؟

سپس در مقاله بعدی به اضافه کردن وب سایت به وب مستر تولز پرداختیم و نحوه انجام این کار را به تفصیل بیان کردیم.

مطالعه بیشتر: آموزش وب مستر تولز ؛ اضافه کردن وب سایت

پس از آن، نگاهی به داشبورد وب مستر تولز انداختیم و نحوه کار با داشبورد این ابزار رایگان و کارآمد گوگل را برای شما شرح دادیم.

مطالعه بیشترآموزش وب مستر تولز ؛ کار با داشبورد وب مستر تولز

در نهایت نیز به اضافه کردن سایت مپ به وب مستر تولز پرداختیم.

مطالعه بیشترآموزش وب مستر تولز ؛ اضافه کردن سایت مپ

در این قسمت از مقاله آموزش وب مستر تولز قصد داریم نگاهی اجمالی به بخش تنظیمات سایت (Site Settings) بپردازیم. با پابلیشری همراه باشید.

تنظیمات سایت در وب مستر تولز

در این قسمت سعی داریم شما را با بخش تنظیمات سایت آشنا کنیم. بخش تنظیمات سایت در وب مستر تولز، بر خلاف ابزارها و اپلیکیشن های دیگر امروزی، گزینه های زیادی را در اختیار کاربر قرار نمی دهد، اما همین گزینه های اندک نیز بسیار مهم هستند و دانستن آن ها می تواند بسیار ارزشمند باشد.

برای دسترسی به بخش تنظیمات سایت در وب مستر تولز باید بر روی دکمه چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و سپس Site Settings را انتخاب نمایید.

برای دسترسی به بخش تنظیمات سایت در وب مستر تولز باید بر روی دکمه چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و سپس Site Settings را انتخاب نمایید.

اکنون به صفحه تنظیمات سایت هدایت شده اید. در این صفحه با دو قسمت مواجه خواهید شد:

  1. Preferred domain: که در این قسمت می توانید به گوگل بگویید که شما ترجیح می دهید یو آر ال اصلی دامنه شما با www همراه باشد یا خیر.
  2. Crawl rate: در این بخش شما می توانید به گوگل بگویید که خزنده های گوگل در چه بازه های زمانی به سایت شما مراجعه کنند. همان طور که در تصویر پایین نیز مشخص است، خود گوگل نیز توصیه کرده که به گزینه پیش فرض این قسمت کاری نداشته باشید تا خود گوگل بهترین حالت ممکن را برای کراول کردن سایت شما انتخاب نماید.

صفحه تنظیمات سایت در وب مستر تولز

همان طور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد، تنظیمات سایت در وب مستر تولز چندان هم گزینه های زیادی را در اختیار وب مستران قرار نمی دهد، اما اگر از اهمیت آن آگاه نباشید، شاید با دستکاری حالت پیشفرض کراولینگ، لطمات سختی را به رتبه سایت خود در گوگل وارد کنید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *