ثبت دامنه ir ؛ چگونه در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت نام کنیم؟

ثبت دامنه ir ؛ چگونه دامنه ir ثبت کنیم؟

اولین قسمت از ۰ تا ۱۰۰ را به ثبت دامنه ir اختصاص می دهیم. پیش از آنکه به مبحث ثبت دامنه ir ورود کنیم، باید در ابتدا یک حساب کاربری در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت کنید، در نتیجه در ابتدا به چگونگی ثبت نام در مرکز ثبت دامنه ایرنیک می پردازیم. با پابلیشری همراه باشید.

(توضیحات تکمیلی: شاید دوست داشته باشید کمی بیشتر با ۰ تا ۱۰۰ آشنا شوید، بنابراین بر روی دسته بندی ۰ تا ۱۰۰ کلیک کنید تا کاملا با این برنامه جامع آشنا شوید).

چگونه در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت نام کنیم؟

اولین قدم برای ورود به حوزه آنلاین، در اختیار داشتن یک دامنه (نام) برای کسب و کارتان است. با وجود اینکه شرکت های متعددی برای ثبت دامنه وجود دارند اما در نهایت تمامی آن ها نیز باید درخواست ثبت دامنه ی مورد نظر شما را به nic.ir (که به ایرنیک معروف است) ارجاع دهند.

ایرنیک با آدرس اینترنتی www.nic.ir، مرکز ثبت دامنه های مرتبه اول کشوری دات آی آر (ir.) است. این مرکز که حدودا ۲۲ سال قبل تاسیس شد، متولی ثبت، تمدید، حذف، انتقال و تمامی کارهای اداری، مالی، فنی و حقوقی مرتبط با دامنه های مرتبط با کشورمان ایران است.

ثبت دامنه ir ؛ چگونه در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت نام کنیم؟ | صفحه اصلی مرکز ثبت دامنه فارسی، ایرنیک
ثبت دامنه ir ؛ چگونه در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت نام کنیم؟ | صفحه اصلی مرکز ثبت دامنه فارسی، ایرنیک

پس از مراجعه به آدرس اینترنتی ایرنیک که در بالا بدان اشاره کردیم، نیاز است که ابتدا در آن ثبت نام نمایید.

بدین منظور باید به قسمت “مشخصه های شناسه” و سپس بخش “ساختن شناسه کاربری” مراجعه کنید.

ثبت دامنه ir ؛ چگونه در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت نام کنیم؟ | ابتدا باید یک شناسه کاربری در ایرنیک بسازید
ثبت دامنه ir ؛ چگونه در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت نام کنیم؟ | ابتدا باید یک شناسه کاربری در ایرنیک بسازید

با مراجعه به این قسمت و کلیک بر روی “تکمیل فرم و دریافت شناسه” در بخش “شخص حقیقی” به مرحله بعد یعنی “وارد کردن مشخصات شناسه” هدایت می شوید (شکل زیر).

ثبت دامنه ir ؛ چگونه در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت نام کنیم؟ | با مراجعه به قسمت "ساختن شناسه کاربری" اقدام به ساخت یک شناسه کاربری در ایرنیک نمایید.
ثبت دامنه ir ؛ چگونه در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ثبت نام کنیم؟ | با مراجعه به قسمت “ساختن شناسه کاربری” اقدام به ساخت یک شناسه کاربری در ایرنیک نمایید.

(توضیحات تکمیلی: به جهت توضیحات جامع و کامل مرکز ثبت دامنه ایرنیک ، از این بخش عبور کرده تا سریع تر به مرحله ثبت دامنه برسیم. در صورتی که در این بخش با مشکلی مواجه شدید، آن را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید تا به سوالاتتان پاسخ داده شود).

پس از انجام مراحل مذکور در این صفحه باید به شما تبریک گفت، حساب کاربری شما در مرکز ثبت دامنه ایرنیک ساخته شد!

در مقاله بعدی به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید در مرکز ثبت دامنه ایرنیک، دامنه ir ثبت کنید. منتظر مجموعه مقالات ۰ تا ۱۰۰ پابلیشری باشید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *