چگونگی نصب وردپرس بر روی هاست (قسمت دوم)

چگونگی نصب وردپرس بر روی هاست (قسمت دوم)

در قسمت اول از مقاله چگونگی نصب وردپرس بر روی هاست، تا اینجا گفتیم که وردپرس فارسی را دانلود کرده و پس از خارج کردن آن از حالت فشرده، بر روی هاست آپلود کنید. اکنون که شما نیز استراحت کوتاهی کرده اید، در قسمت دوم از این مقاله می خواهیم به ادامه داستان چگونگی نصب وردپرس بر روی هاست بپردازیم. با پابلیشری همراه باشید.

ادامه چگونگی نصب وردپرس بر روی هاست

مرحله ۴: ساخت یک دیتابیس

وردپرس برای ذخیره اطلاعات پویای خود از دیتابیس (پایگاه داده) MySQL استفاده می کند. بنابراین لازم است که دیتابیس MySQL خود را ایجاد نمایید. (در ادامه فرض شده که کنترل پنل میزبانی وب شما DirectAdmin است).

پس از آنکه به حساب کاربری هاستینگ خود وارد شدید، به بخش “MySQL Management” مراجعه کنید.

پس از آنکه به حساب کاربری هاستینگ خود وارد شدید، به بخش "MySQL Management" مراجعه کنید.

اکنون بر روی “Create new Database” کلیک کنید.

اکنون بر روی "Create new Database" کلیک کنید.

حال یک نام (به عنوان مثال wp) و یک رمز عبور (توصیه می شود از دکمه Random استفاده نمایید) برای دیتابیس خود انتخاب نمایید.

حال یک نام (به عنوان مثال wp) و یک رمز عبور (توصیه می شود از دکمه Random استفاده نمایید) برای دیتابیس خود انتخاب نمایید.

با فشردن دکمه Create، پنل DirectAdmin، اطلاعات مربوط به دیتابیس را به صورت خلاصه به شما نمایش می دهد. شما در ادامه به این اطلاعات نیاز خواهید داشت. بنابراین مطمئن شوید که این اطلاعات را به گونه ای در اختیار خواهید داشت (شما می توانید آن را به عنوان فایل pdf ذخیره کنید، از آن پرینت بگیرید، در جایی دیگر کپی کنید، آن را یادداشت نمایید و … ).

با فشردن دکمه Create، پنل DirectAdmin، اطلاعات مربوط به دیتابیس را به صورت خلاصه به شما نمایش می دهد. شما در ادامه به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.

مرحله ۵: ویرایش فایل wp-config.php

هنگامی که شما فایل های وردپرس را نصب می کنید، در فولدر اصلی (فولدر ورپرس) شاهد فایل wp-config-sample.php خواهید بود. این فایل، یک فایل نمونه از چگونگی تشکیل فایل کانفیگ است. این فایل را به wp-config.php تغییر نام داده و آن را توسط محیط ویرایشگر متن کنترل پنل میزبانی وب خود، باز کنید.

در قسمتی از این فایل، شاهد این کدها خواهید بود:

مرحله 5: ویرایش فایل wp-config.php

توجه داشته باشید که در این مرحله لازم است ۳ مورد اول را تغییر داده و ۳ مورد آخر نیز در اکثر مواقع، نیازی به تغییر ندارند.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، در قسمت “database_name_here” باید نام دیتابیس خود، در قسمت “username_here” نام کاربری که در هنگام ساخت دیتابیس استفاده کردید و در قسمت “password_here” نیز، رمز عبور دیتابیس خود را وارد کنید.

فایل wp-config.php را ذخیره کرده و از آن خارج شوید.

مرحله ۶: فرایند نصب آغاز می شود

حال آماده شده ایم تا فرایند نصب وردپرس را آغاز نماییم. برای این کار، شما لازم است که به وب سایت خود مراجعه نمایید (آدرس وب سایت را در آدرس بار یک مرورگر تایپ کرده و دکمه اینتر را فشار دهید). اگر همه چیز به درستی پیش رفته باشد، با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد:

مرحله 6: فرایند نصب آغاز می شود

  • در قسمت “عنوان سایت”، عنوان سایت و وبلاگ خود را تغییر دهید (توجه داشته باشید که می توانید این قسمت را پس از فرایند نصب نیز تغییر دهید).
  • در قسمت شناسه نیز، نام کاربری برای ورود به پنل مدیریت وب سایت خود را وارد کنید.
  • در ادامه رمز عبور مورد نظر خود را، در دو قسمت مربوطه وارد کنید.
  • در قسمت ایمیل شما، ایمیل خودتان را وارد نمایید.
  • در انتها بر روی دکمه “راه اندازی وردپرس” کلیک نمایید.

بسیار عالی، نصب معروف ۵ دقیقه ای وردپرس تمام شد! اگر از ابتدا، تمامی اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

بسیار عالی، نصب معروف 5 دقیقه ای وردپرس تمام شد! اگر از ابتدا، تمامی اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

فکر می کنم شما نیز به خوبی به نکته ای که در ابتدای کار به آن اشاره کردیم، پی برده اید؛ آری، نصب وردپرس بسیار آسان است!

با مقالات بعدی ۰ تا ۱۰۰، همچنان پابلیشری را دنبال کنید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *