ویژگی های طراحی واکنش گرا (قسمت دوم)

پس از آنکه به اهمیت طراحی وب سایت واکنش گرا اشاره ای مختصر داشتیم، در قسمت قبلی به ویژگی های طراحی وب سایت واکنش گرا اشاره کردیم و گفتیم از جمله ویژگی های طراحی واکنش گرا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تلاش کمتر
  • تجربه کاربری روان
  • آمار و ارقام
  • وب سایت کاربر پسند
  • بخش موبایل

حال در این قسمت نیز قصد داریم به دیگر ویژگی های طراحی واکنش گرا اشاره کنیم. با پابلیشری همراه باشید.

ویژگی های طراحی واکنش گرا

بهینه سازی موتور جستجو

هر روزه موتورهای جستجو هوشمندتر از قبل می شوند و در حال حاضر این توانایی را دارند که اتصال بین وب سایت دسکتاپ و وب سایت موبایلی را دریابند. از این رو موتورهای جستجو وب سایت های واکنش گرا را در صدر رتبه بندی وب سایت های خود قرار می دهند.

برطرف کردن نمایش فایل های چند رسانه ای

طراحی خوب وب سایت واکنش گرا، نه تنها اندازه تصاویر و محتوای وب سایت شما را متناسب با دستگاهی که از آن استفاده می کنید تغییر می دهد، بلکه بر روی فایل های چند رسانه ای مثل ویدئو، فایل های متنی متحرک و … نیز کار می کند و آنها را مطابق با سایز دستگاهی که مد نظر شماست، اندازه می کند.

تنها مربوط به دستگاه ها نیست

طراحی خوب وب سایت واکنش گرا تنها مربوط به دستگاه ها نیست. اگر یک وب سایت را بر روی نمایشگر بزرگی باز کنید، همیشه کاملا تجربه مناسبی از آن نخواهید داشت. اگر یک وب سایت واکنش گرا را روی صفحه ی بزرگی باز کنید، دیگر نیازی نیست نگران سایز صفحه نمایش باشید. یک وب سایت واکنش گرای خوب هیچگاه شما را مجبور به اسکرول کردن در صفحه نمایش نمی کند.

به حداقل رسیدن زحمت تعمیر و نگهداری

با ایجاد نسخه های مختلف از وب سایت خود برای دستگاه های مختلف، شما مجبور به کار زیادی خواهید بود. این به این خاطر است که باید تمام تغییرات را برای بیش از یک وب سایت انجام دهید. اما اگر وب سایت شما یک وب سایت واکنش گرا باشد، تنها کافی است یک بار اعمال تعمیر و نگهداری مورد نیاز را انجام دهید، زیرا تنها یک صفحه برای همه ی دستگاه ها وجود دارد. این موضوع باعث کاهش زحمات شما خواهد شد

جمع بندی

دیده می شود که طراحی خوب وب سایت واکنش گرا ویژگی های زیادی دارد که برای طراحان و توسعه دهندگان وب، بسیار سودمند است. با تحول هر روزه ی تکنولوژی، برای طراحان وب سایت بسیار مشکل است که نسخه های مختلفی از یک وب سایت را طراحی کنند، اینجاست که طراحی وب سایت واکنش گرا، تمام نیازمندی های آنان را مرتفع می کند.

با بررسی ویژگی هایی که در این مقاله بیان شد، حتما دریافته اید که طراحی وب سایتی که بر روی هر دستگاهی، قابل استفاده باشد، بسیار به صرفه است. این نوع طراحی نه تنها زحمات شما را به حداقل می رساند، بلکه ترافیک وب سایت شما را نیز افزایش می دهد. در این حالت از وب سایت خود بیشتر بهره خواهید برد.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *