راهنمای کامل گوگل آنالیتیکس؛ چگونگی ثبت نام در گوگل آنالیتیکس

راهنمای کامل گوگل آنالیتیکس؛ چگونگی ثبت نام در گوگل آنالیتیکس

در قسمت قبلی از سری مقالات راهنمای کامل گوگل آنالیتیکس، گفتیم که گوگل آنالیتیکس چیست و چرا وب سایت ها به آن نیاز دارند. اکنون در این قسمت از راهنمای کامل گوگل آنالیتیکس قصد داریم چگونگی ثبت نام در این ابزار تحلیلی رایگان گوگل را به شما آموزش دهیم و سپس در مقاله آتی، شما را با طریقه نصب این ابزار آشنا کنیم. با پابلیشری همراه باشید.

چگونگی ثبت نام در گوگل آنالیتیکس

برای ثبت نام در گوگل آنالیتیکس، در ابتدا لازم است یک حساب کاربری برای گوگل آنالیتیکس ایجاد نمایید. اگر شما یک حساب گوگل دارید که در سرویس های مختلف این کمپانی نظیر جیمیل، گوگل درایو، تقویم گوگل، گوگل پلاس یا یوتیوب از آن استفاده می کنید، اکنون می توانید از همان حساب نیز در گوگل آنالیتیکس استفاده نمایید.

البته اگر پیش از این از حساب کاربری گوگل بهره نبرده اید، می توانید مستقیما با مراجعه به وب سایت این سرویس، اقدام به ساخت یک حساب کاربری نمایید.

از طریق این حساب، تنها شما قادر خواهید بود تا اطلاعات وب سایت خود را مشاهده کنید؛ اما این نکته را به خاطر بسپارید که شما هر لحظه قادر خواهید بود تا با اعطای دسترسی به افراد دیگر، اجازه مشاهده وب سایت خود را به آن ها نیز بدهید.

در اینجا یک نکته بسیار مهم جلب توجه می کند: هیچ گاه به هیچ کسی (چه طراح و توسعه دهنده وب سایت، چه سئوکار و چه هر کس دیگری غیر از خودتان) اجازه ندهید تا حساب کاربری گوگل آنالیتیکس وب سایت شما را با حساب کاربری گوگل خود بسازد؛ چرا که اگر شما و آن شخص، مجبور به قطع همکاری شوید، تمامی اطلاعات با ارزش وب سایت شما همراه با آن شخص از دست خواهد رفت. بنابراین همواره حساب کاربری گوگل آنالیتیکس خود را با حساب کاربری گوگل خود بسازید.

در مقاله آتی از سری مقالات راهنمای کامل گوگل آنالیتیکس، چگونگی نصب این ابزار تحلیلی گوگل را به شما آموزش خواهیم داد.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *