۵ روش عالی برای اینکه افراد محتوای شما را به اشتراک بگذارند

آیا تا به حال به مقاله یا پست وبلاگی برخورده‌اید که محتوای متوسطی داشته ولی هزاران شِر، لایک و کامنت داشته است؟ حتما با خود فکر کرده‌اید که “محتوای من خیلی بهتر از این است اما چرا افراد آن را به اشتراک نمی‌گذارند؟”

هنگامی که به عنوان یک کارآفرین شروع به کار می‌کنید و محتوا تولید می‌کنید – اعم از پست وبلاگ، پست شبکه‌های اجتماعی، کتاب‌های الکترونیکی و غیره- نباید انتظار هزاران تعامل در همان اوایل کار را داشته باشید. اما بعد از مدت طولانی چطور؟ اگر باز هم تعامل زیادی نداشتید چه کاری باید انجام دهید؟

محتوا پادشاه است درسته؟

این جمله را زیاد شنیده‌اید همه چی بستگی به محتوا دارد: اگر شما محتوای عالی و بدون نقص تولید می‌کنید سایر موارد به مرور روی روال خواهد افتاد.
اما این جمله لزوما درست نیست. البته که مهم است که محتوای خوب تولید کنید. شما باید از مردم انتظار داشته باشید که “بخواهند” مطلبی که شما نوشته‌اید را بخوانند. این قطعا اولین قدم است. اما کافی نیست. این که مردم محتوای شما را به اشتراک بگذارند بیشتر از توانایی نوشتن است. با توجه به جنبه‌های مختلف کارآفرینی، توانایی برقراری ارتباط بیشتر از هر چیز دیگری در اشتراک گذاری محتوای شما تاثیر گذار است. این نکات را دنبال کنید.

۱) اشتراک گذاری یک خیابان دو طرفه است!

اشتراک
اگر می‌خواهید دیگران مطالب شما را به اشتراک بگذارند، یکی از بهترین روش‌ها این است که خود شما به اشتراک بگذارید. نویسندگان محبوب و مورد احترام در صنعت خود را پیدا کنید و مطالب آن‌ها را با هوادارن خود به اشتراک بگذارید. اگر به طور همگانی به اشتراک بگذارید، به احتمال زیاد برخی از این نویسندگان مطالب شما را نیز به اشتراک می‌گذارند. اما انتظار نداشته باشید که یک شبه اتفاق بیفتد. پایداری در اینجا کلید موفقیت است.

۲) به درستی به اشتراک بگذارید

هنگامی که محتوای دیگران را به اشتراک می‌گذارید، خلاق باشید و ابتدا کمی درباره آن فکر کنید. اگر امیدوار هستید که شخصی که هواداران زیادی دارد مطالب شما را به اشتراک بگذارد، ابتدا باید دیده شوید. تنها عنوان مطالب آنان را منتشر نکنید. یک خط از مطلب آنان انتخاب کنید یا اینکه بنویسید که چرا برای شما مفید بوده و چرا برای مخاطبان شما مفید است. با این روش بسیار خوب مورد توجه قرار خواهید گرفت و از این طریق احتمال برقرار ارتباط با اشخاص تاثیر گذار بیشتر نیز بالاتر است.

۳) درخواست کنید (محترمانه)

با همه این‌ها نمی‌توانید انتظار داشته باشید که بدون درخواست چیزی را که می‌خواهید به دست آورید. مهم این است که از افراد مناسب به درستی درخواست کنید. از افراد خاص درخواست کنید. به آن‌ها بگویید که برای آن‌ها و مخاطبان آن‌ها چه فایده‌ای دارد. آیا مقاله‌ای که نوشته‌اید حاوی اطلاعاتی است که برای مخاطبان آنان ارزشمند است؟ این یک نوعی از فایده‌ای است که افراد را متقاعد می‌کند تا به اشتراک بگذارد.

۴) در مورد دیگران صحبت کنید

اگر کسی نام شما را در جنبه مثبتی در نوشته خود ذکر کرده باشد، شما آن مطلب را با هواداران خود به اشتراک خواهید گذاشت؟ قطعا بله. شما نباید زیاده روی کنید که هر خط نوشته خود نام یک نفر را ذکر کنید. بهترین کار این است که یک نقل قول مرتبط یا یک ایده از شخص دیگری را در نوشته خود بیاورید.

۵) اتحادهای استراتژیک ایجاد کنید

اشتراک
ممکن است شانس با شما یار باشد و کارآفرینان دیگری با مخاطبان هدف همسان با شما وجود داشته باشند اما با شما رقابت نمی‌کنند. با این افراد روابط موثر ایجاد کنید که هم خود را به آن‌ها بشناسانید هم آن‌ها را بشناسید. یک روش عالی برای کسب موفقیت دو جانبه است و ممکن است یک دوستی طولانی مدت را به وجود آورد.
این نکات را رعایت کنید و اطمینان حاصل کنید که محتوای شما بیشتر از قبل به اشتراک گذاشته خواهد شد. روش‌های دیگری نیز وجود دارد که از طریق آن می‌توانید محتوای خود را به افراد بشناسانید. با استفاده از پلتفرم تبلیغاتی کانگورو می‌توانید محتوای خود را به دست مخاطب هدف خود برسانید. کانگورو به شما کمک می‌کند که علاوه بر اینکه محتوای شما بسیار بیش از پیش مورد توجه خواهد گرفت بلکه مخاطبان هدف شما نیز با دیدن محتوای شما از طریق کانگورو آن را به اشتراک می‌گذارند و تعامل ایجاد می‌کنند.

درباره بالا بردن تعامل محتوا این مطالب را نیز بخوانید:
تعاملات درون اینستاگرام و فایده آنالیز آنها
۳ راهکار بازاریابی محتوا برای افزایش تعامل در یک وبلاگ
۹ روش برای دیده شدن محتوای شما
چگونه دسترسی به اینستاگرام خود را بهبود دهید
پنج روش هوشمندانه برای دسترسی بیشتر به محتوای شما
چهار روش تولید محتوا برای دسترسی به مخاطبان بیشتر و افزایش مشارکت آن‌ها

منبع: داده فیلی

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *