چرا بازاریابی محتوایی شما در حال شکست است و راه حل آن چیست؟

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی می‌تواند برای گسترش دسترسی شما، افزایش ترافیک و دستیابی به اهداف کسب و کارتان، بسیار موثر باشد. با این حال برخی صاحبان کسب و کار گزارش می‌دهند که بازاریابی محتوایی برای آن‌ها موثر نبوده است. یا حداقل آنقدر که انتظار دارند موثر نیست.
این مقاله برخی از دلایل رایجی که بازاریابی محتوایی شما در حال شکست است و این که چه کاری می‌توانید انجام دهید تا راه حلی برای آن بیابید را مطرح می‌کنیم.

محتوای شما کوتاه است

بازاریابی محتوایی
تعداد کلمات بهینه برای محتوا وجود ندارد. طول مناسب محتوا بستگی به عوامل مختلفی از جمله موضوع، مخاطب و نحوه و مکان ترویج محتوا بستگی دارد.
بسیاری از بازاریابان اندازه‌های مختلف محتوا را آزمایش کرده‌اند تا به طور متوسط آنچه را که بهتر است بیابند. نتایج طیف وسیعی از طول‌ها را در بر می‌گیرند اما عموما نشان می‌دهد طولانی‌تر بهتر است.
تحقیقات نشان می‌دهد که ۱۵۰۰ کلمه برای پست‌های وبلاگ مطلوب‌تر است. از سوی دیگر Searchmetrics بین ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ کلمه پیشنهاد می‌کند. اگر محتوای شما کوتاهتر از آن است، احتمالا متوجه شده‌اید که رتبه خوبی ندارد، به اشتراک گذاشته نمی‌شود و آنقدری که انتظار داشتید با آن تعاملی ایجاد نشده است.
راه حل: کیفیت محتوا همیشه مهتر از کمیت محتوا است. محققان می‌گویند محتوای طولانی‌تر، کامل‌تر و جامع‌تر یک موضوع را ترسیم می‌کند. برای اکثر پست‌های وبلاگ ۱۱۰۰ کلمه را هدف قرار دهید. برای پست‌های سنگین‌تر حداقل بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه را هدف قرار دهید.
مقالات مرتبط:
۳ روش تولید محتوای بیشتر و افزایش بازدید برای وبلاگ شما
چطور بازاریابی محتوایی انجام دهید هنگامی که محتوای شما کم است؟

محتوای شما متمایز نیست

بازاریابی محتوایی
اکثریت قریب به اتفاق صاحبان کسب و کار در حال حاضر در برخی از انواع بازاریابی محتوایی مشارکت دارند. این به آن معناست که هر محتوایی که شما تولید می‌کنید با تعداد زیادی از رقیبان روبه رو است.
این یکی از دلایلی است که اکثر محتواهایی که به صورت آنلاین منتشر می‌شوند، به اشتراک گذاشته نمی‌شوند. این رقابت به آن معناست که محتوا باید منحصر بفرد، ارزشمند باشد و همچنین نواقص صنعت شما را پوشش دهد.
راه حل: شاید بزرگترین چالش در تولید محتوای موفق، ارائه ایده‌های محتوایی اصلی است که پیش از آن درباره آن تولید محتوا نشده است. استراتژی‌های مختلفی در به دست آوردن ایده‌های جدید برای محتوا وجود دارد.
مقالات مرتبط:
۳ کلید اصلی در تولید محتوای جذاب
۴ تکنیک برای ایجاد محتوای عالی از زبان متخصصان
بهترین پیشنهاد درباره چگونگی تولید محتوای خوب

یک برنامه مستند برای محتوای خود ندارید

بازاریابی محتوایی
بسیاری از صاحبان کسب و کار معتقدند که می‌توانند گاه بگاه در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی خود پست منتشر نمایند و همچنان نتیجه خوبی بگیرند. متاسفانه این استراتژی – یا فقدان یک استراتژی- معمولا نتایج معکوسی دارد.
ثبات کلید اصلی ایجاد اعتماد در بازاریابی محتوایی است. اگر طرفداران و هواداران شما فقط هنگامی که محصول یا خدمتی برای فروش دارید از شما خبردار شوند، ممکن است مخاطبان شما به تدریج باعث تحلیل رفتن مخاطبان شما شود.
راه حل: یک برنامه ساده یا یک استراتژی بازاریابی محتوایی ساده طراحی کنید و طبق آن عمل کنید. به یاد داشته باشید که بهتر است ثبات داشته باشید، حتی اگر این بدان معنا باشد که کمتر پست منتشر کنید. برنامه شما باید نوع و تداوم محتوایی را که می‌خواهید تولید و ترویج نمایید را مستند سازد. همچنین باید اهداف بازاریابی محتوایی شما را تعیین کند. معیارهایی که به دنبال سنجش آن هستید و برنامه‌ای برای محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) آن تدارک ببینید.
درباره ROI بیشتر بخوانید:
نحوه محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) از کمپین بازاریابی محتوایی شما
۵ روش به دست آوردن نرخ بازگشت سرمایه از شبکه های اجتماعی
یکی دیگر از برنامه‌های موثر در بازاریابی محتوایی، استفاده از روش تبلیغات پلتفرم کانگورو است. کانگورو تخصصی منحصر بفرد در بازاریابی محتوایی و تبلیغات همگن دارد. با استفاده از کانگورو می‌توانید اطمینان حاصل کنید که برنامه و استراتژی بازاریابی محتوایی شما تکمیل شده است و به اهداف کسب و کارتان دست خواهید یافت.
مقالات مرتبط:
۴ قدم ساده برای ساختن یک استراتژی بازاریابی محتوایی موثر
یک استراتژی بازاریابی محتوایی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش اول)
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش دوم)

محتوای شما برای جستجو بهینه نیست

بازاریابی محتوایی
در سال‌های اخیر، گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی برای جستجو، ترافیک ارجاعی وبسایت را پشت سر گذاشته است. با این حال تحقیقات نشان می‌دهد که جستجو ۱۰ برابر ترافیک بیشتری به وبسایت فروشگاه‌های اینترنتی نسبت به شبکه‌های اجتماعی ارجاع می‌دهد.
حتی اگر در شبکه‌های اجتماعی هواداران زیادی دارید، کسب و کار شما باید برای کلمات کلیدی محبوب در صنعت خود رتبه بالایی کسب کند تا موفق شود. بخش مهمی از دستیابی به این رتبه بالا، بهینه سازی محتوای شما برای جستجو است.
راه حل: هر محتوایی که تولید می‌کنید باید برای جستجو بهینه باشد. استراتژی‌های صفحه شامل استفاده از کلیدواژه‌های انتخابی در برچسب عنوان، URL، برچسب‌های جایگزین تصاویر (ALT) در سراسر محتوای شماست. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما برای کاربران موبایل بهینه است. این که شما لینک‌های داخلی زیادی قرار می‌دهید و اینکه به منابع معتبر لینک‌های داخلی قرار می‌دهید نشان می‌دهد که محتوای شما قابل اعتماد است.
مقالات مرتبط:
مهم ترین استراتژی سئو در سال ۲۰۱۷ چیست؟
۹ نکته‌ی مهم برای رتبه گرفتن در گوگل – سئو
۷ روش برای سئو در کسب و کارهای کوچک
اهمیت سئو و بازاریابی محتوا

محتوای شما بیش از حد برای جستجو بهینه شده است

همانطور که وجود سئو در صفحه شما اهمیت دارد، بهینه سازی بیش از حد می‌تواند مشکل ساز باشد. این امر نه تنها باعث اقدامات دستی می‌شود، بلکه منجر به یک محتوای ضعیف و غیر دوستانه برای کاربر تبدیل شود.
نمونه‌هایی از بهینه سازی بیش از حد عبارتند از: تولید محتوای کوتاه برای هدفمند کردن یک کلمه کلیدی خاص، استفاده از کلمات کلیدی نامربوط در محتویات خود به منظور دریافت رتبه بالا در جستجو، استفاده از متن غیر مرتبط برای پیوند به سایر صفحات وبسایت شما و غیره.
راه حل: درباره کلمات کلیدی برای پیدا کردن موضوعات عمومی محتوای خود، تحقیق کنید. به جای آن فقط محتوا تولید کنید که کلمات کلیدی یا عبارات خاصی را هدف قرار دهید، از کلمات کلیدی خود استفاده کنید تا موضوعات مختلف را پوشش دهید که مردم واقعا می‌خواهند آن‌ها را بخوانند.
مقالات مرتبط:
۴۰ باور غلط در سئو که باید همین حالا فراموششان کنید!
۱۰ واقعیت درباره بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو در دهه اخیر

شما برای بازاریابی محتوایی خود اهدافی ندارید

احتمالا این جمله معروف را زیاد شنیده‌اید که “یک هدف بدون برنامه فقط یک آرزو است.” اگر هدف شما موفقیت در بازاریابی محتوایی باشد، باید اهداف کاملا مشخصی برای دستیابی به آن موفقیت داشته باشید.
طبق گزارش موسسه بازاریابی محتوایی، کسب و کارها به طور متوسط ۲۸ درصد از بودجه بازاریابی خود را صرف بازاریابی محتوایی می‌کنند. اگر نمی‌دانید به دنبال چه معیارهایی هستید و چطور به آنجا برسید، بخش قابل توجهی از بودجه شما هدر خواهد شد.
راه حل: تعیین اهداف مشخص شما را مطمئن می‌سازد که می‌توانید در کنار نظارت مسیر پیشرفت، تاثیرگذاری خود در این مسیر را نیز ارزیابی نمایید. برخی از اهدافی که می‌تواند برای بازاریابی محتوایی تعیین گردند عبارتند از:
– تولید ترافیک
– افزایش مخاطب یا فروش
– افزایش طرفداران و هوادارام
– مشارکت‌های اجتماعی و تعامل
– افزایش پیوندها به وبسایت شما

نتیجه

بازاریابی محتوایی یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای کسب و کار خود انجام دهید. این روش برای موثر بودن در افزایش ترافیک، دسترسی و فروش، ایجاد ROI بالا خود را اثبات کرده است. با این حال اگر این مزایا را تجربه نکرده‌اید، بهتر است به استراتژی‌های خود با دقت بیشتری بنگرید تا ببینید چه چیزی مانع موفقیت شما شده است.

منبع: داده فیلی

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *