۷ مرحله برای شروع کمپین بازاریابی محتوایی شما

در حال حاضر شما در مورد تمام مزایای شگفت انگیز بازاریابی محتوایی شنیده‌اید. شما می‌دانید که با استراتژی مناسب می‌توانید ترافیک بیشتری دریافت کنید، شهرت خوبی کسب کنید، و در طول زمان درآمد خود را بدون افزایش بودجه خود افزایش دهید.
در واقع بازاریابی محتوایی یکی از استراتژی‌های بازاریابی مقرون بصرفه است، اما بازدهی آن متناسب با کیفیت استراتژی شماست. به همین دلیل است که نویسندگان و آژانس‌های بازاریابی با تجربه هزینه بیشتری می‌کنند و استراتژی‌های بلند مدت بهتر عمل می‌کنند.
بنابراین، اگر شما هیچ تجربه‌ای در بازاریابی محتوایی نداشته باشید چطور؟ به نظر می‌رسد کسی که به هیچ عنوان با استراتژی آشنا نباشد، فرصتی برای موفقیت ندارد. اما در عین حال هر کسی باید از جایی شروع کند. درست است؟
بیشتر بخوانید: ۵ استراتژی بازاریابی محتوایی که همیشه کارساز بوده است
حقیقت این است که شما می‌توانید بدون هیچ تجربه‌ای وارد بازی بازاریابی محتوایی شوید. شما ممکن است از پتانسیل بالایی برخوردار نباشید، اما اگر از رویکردی که در زیر توضیح داده شده است پیروی کنید، بالاترین بازدهی را خواهید داشت. اما چگونه:
بیشتر بخوانید: راهنمای به دست آوردن بالاترین بازدهی از بازاریابی محتوایی

۱) با مفهوم آشنا شوید

اولین کار شما این است که با مفهوم بازاریابی محتوایی آشنا باشید. همان طور که در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالا متوجه مفهوم بنیادی شده‌اید، اما باید با جزئیات بیشتری آشنا شوید. با شروع، میانه و پایان بازاریابی محتوایی آشنا شوید، چگونه می‌خواهید نتایج و ROI خود را اندازه گیری کنید.
همچنین قبل از شروع تسلط بر این جزئیات، یک دیدگاه با سطح بالا در مورد استراتژی دریافت کنید.
مقالات مرتبط:
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش اول)
استراتژی بازاریابی محتوایی (بخش دوم)

۲) رقبا را بررسی کنید

بازاریابی محتوایی
قبل از آن که تایپ کردن را شروع کنید، برای تحقیق برخی از رقبایتان زمان بگذارید. به کسب و کارهای شبیه به خود بنگرید و آنچه را که برای بازاریابی محتوایی خود انجام می‌دهند ببینید. کدام مقالات بیشترین محبوبیت را دارند؟ هر چند وقت یک بار مقاله منتشر می‌کنند؟ چه کسانی را مخاطب هدف قرار می‌دهند؟
حتی اگر کسب و کار شما تقریبا یکسان باشد، وسوسه نشوید که استراتژی دیگران را کپی کنید. در عوض از آن‌ها یاد بگیرید.
بیشتر بخوانید: چرا استراتژی بازاریابی محتوایی شما بازدهی ندارد؟

۳) یک تقویم تحریریه ایجاد کنید

بازاریابی محتوایی
هنگامی که زمان بیشتری برای تحلیل و بازبینی رقابت صرف کردید، وقت آن است که یک تقویم تحریریه تهیه کنید. نگران کامل بودن آن نباشید، همیشه می‌توانید در فرصت مناسب آن را بازبینی کنید. اگر در مورد قالب بندی آن نگرانی دارید، از یک قالب آنلاین برای راهنمایی ایده‌های خود استفاده کنید.
شروع به شکستن مطالب خود به دسته‌های مختلف کنید و برای محتواهای با کیفیت عنوان انتخاب کنید (از جمله نوع محتوای هر قطعه، مانند یک مقاله، یک اینفوگرافی، ویدئو و غیره). تاریخ انتشار را تنظیم کنید.
بیشتر بخوانید: ۴ نکته برای رسیدن به استراتژی محتوای موفقیت آمیز

۴) اهداف تعیین کنید و آن‌ها را حفظ کنید

بازاریابی محتوایی
با یک تقویم تحریریه شما می‌توانید برای انتشار خود هدف و نتایجی را که به دنبال آن هستید را تعیین کنید. برای مثال هر چند وقت یک بار قصد دارید مطلب منتشر کنید؟ با اولین انتشارات خود چه میزان تعاملی برای خود در نظر گرفته‌اید؟ با چه سرعتی قصد رشد دارید؟ در شش ماه آینده قصد دارید چه اهدافی کسب کنید؟ در یک سال آینده چطور؟
بیشتر بخوانید: یک استراتژی بازاریابی محتوایی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
در نهایت، چگونه می‌خواهید خود را به عنوان یک بازاریاب رشد دهید؟ این اهداف نیازی نیست که از همان ابتدا کامل باشند، شما می‌توانید با گذشت زمان نیز آن‌ها را بازبینی کنید. اما ابتدا باید برای خود یک چشم انداز تعیین کنید.

۵) به پست‌های اولیه خود به چشم آزمایش بنگرید

حال وقت انجام کار است. اولین پست‌های شما به احتمال زیاد چالش برانگیز خواهند بود. اما اجازه ندهید شما را نا امید کند. اگر به دنبال ایده برای عنوان‌های خود هستید به مقاله رجوع کنید.
بعد از اتمام نوشته خود، آن را بازبینی و ویرایش کنید، با توجه به بهترین شیوه‌هایی که در مرحله اول آموختید، سپس آن‌ها را وارد عمل کنید. به این مقالات به چشم یک آزمایش بنگرید، با دقت نگاه کنید که افراد به کار شما چه واکنشی نشان می‌دهند و درباره این که چطور می‌توانید ایده بهتری ارائه دهید، یادداشت برداری کنید.
بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا (Content Marketing)

۶) منتشر، کنترل و پیگیری کنید

بازاریابی محتوایی
در این مرحله شما به اصول اولیه تسلط دارید و می‌توانید از قدرت واقعی بازاریابی محتوایی استفاده کنید. نگاهی به آنچه آموخته‌اید بیندارید و به طور مداوم پست‌های جدید تولید کنید تا توجه مخاطب هدف خود را جلب کنید، و عملکرد هر یک از پست‌های خود را به دقت بررسی کنید.
بعد از انتشار، این پست‌ها را در شبکه‌های اجتماعی خود ترویج و ارسال کنید، و افرادی که با پست شما ایجاد تعامل کرده‌اند را بیابید و با آن‌ها در ارتباط باشید.
بیشتر بخوانید: ۳ روش تولید محتوای بیشتر و افزایش بازدید برای وبلاگ شما

۷) هرگز دست از بهبود برندارید

وظیفه نهایی شما مهمترین است و چیزی است که هرگز نمی‌توانید آن را از لیست وظایف خود حذف کنید. دلیل این که بازاریابان محتوای با تجربه بهتر از بازاریابان محتوای کم تجربه عمل می‌کنند این است که آن‌ها زمان بیشتری برای یادگیری چیزهای جدید داشته‌اند. اگر شما متعهد به یادگیری و بهبود مداوم باشید، محتوا و نتایج بهتری کسب خواهید کرد.
این موضوع نیز مهم است زیرا روند بازاریابی محتوایی به طور مرتب تغییر می‌کند، پس هر روز به خواندن اخبار ادامه دهید، با تکنیک‌های جدید آشنا شوید و برای بهبود توانایی‌های خود تلاش کنید.
هماطور که می‌دانید تیم کانگورو تخصصی منحصر بفرد در بازاریابی محتوایی دارد. پس شما می‌توانید از تخصص تیم کانگورو برای بهبود استراتژی‌های بازاریابی خود بهره ببرید و روز به روز بازدهی بالایی از این روند کسب کنید.

منبع: داده‌فیلی

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *