۳ نکته برای ایجاد محتوای تبلیغاتی که با مخاطب تعامل ایجاد می‌کند

همه ما شکایاتی درباره محتواهای تبلیغاتی شنیده‌ایم. مصرف کنندگان نمی‌خواهند با این نوع محتواها تعامل برقرار کنند زیرا آن‌ها متوجه می‌شوند که این محتواها تبلیغاتی هستند. اما این موضوع واقعیت دارد؟ آیا هر مصرف کننده در هر جای دنیا از پست‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های دیجیتال خسته شده است زیرا می‌داند که یک آگهی است؟ یا شاید شیوه‌ای که این پست‌های تبلیغاتی نمایش داده می‌شوند باعث می‌شود مصرف کنندگان از آن دور شوند؟
بیشتر بخوانید: شعار تبلیغاتی
ما اخیرا یک مطالعه در اینستاگرام انجام داده‌ایم تا بتوانیم عمیق‌تر تفاوت تعامل افراد با پست‌های تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی را اعم از کامنت‌ها، لایک‌ها با توجه به تعداد هواداران درک کنیم. آمارها نشان داد که پست‌های تبلیغاتی چه یک پست شبکه اجتماعی یا یک پست وبلاگ یا یک ویدئو در مقایسه با پست‌های غیر تبلیغاتی اگر به درستی ارائه داده شوند به همان نسبت تعامل ایجاد می‌شود.
بیشتر بخوانید: تعاملات درون اینستاگرام و فایده آنالیز آنها
اگر می‌خواهید از محتواهای با کیفیت و بازدهی بالا برای تبلیغات خود استفاده کنید، پیشنهاد استفاده از تبلیغات همگن پلتفرم کانگورو است. کانگورو با ارائه محتواهای شما در با کیفیت‌ترین وبسایت‌ها مخاطب را به سرعت جذب برند شما می‌کند و مشتریان دائمی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
در این مقاله سه نکته برای افزایش کیفیت پست‌های تبلیغاتی وجود دارد و به شما اطمینان می‌دهد که به همان میزانی که انتظار دارید از مخاطب خود تعامل دریافت می‌کنید.

۱) ارائه غیر طبیعی محصولات

همه ما به این مورد برخورده‌ایم. شما در حال مرور کردن پست‌های یکی از افراد محبوب خود در شبکه‌های اجتماعی هستید و تصاویر روزمره را مشاهده می‌کنید، که در بین این تصاویر به یک تصویری از محصول یک فروشگاه اینترنتی برخورد می‌کنید که ۹۰ درصد تخفیف دارد. در حالی که ممکن است ایده خوبی برای مورد توجه قرار دادن آن محصول خاص باشد، اما بسیار غیر طبیعی است. مصرف کننده شما می‌خواهد آن محصول را در حالی که آن فرد تاثیر گذار در حال استفاده از آن است ببیند. اگر یک لباس است بهتر است آن را بپوشد، اگر یک غذا یا نوشیدنی است در کنار انجام دادن سایر فعالیت‌ها آن را در کنار خود قرار دهد. ایده این است که آن را کمتر شبیه به یک آگهی جلوه دهید بیشتر شبیه به یک آیتمی باشد که به طور اتفاقی در تصویر ظاهر شده است.
مقالات مرتبط:
برندها چگونه می‌توانند از بازاریابی شخصیتی (Influencer Marketing) بهره ببرند؟

۲) تصویر بی کیفیت

تبلیغاتی
یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که توسط برندها و افراد تاثیر گذار در محتوای تبلیغاتی صورت می‌گیرد. هنگامی که کاربر به یک پست برخورد می‌کند، نمی‌خواهد به یک تصویر بی کیفیت و ضعیف نگاه کند. اگر امکان دارد از یک دوربین HD برای اطمینان از کیفیت تصاویر استفاده کنید. همچنین بهتر است از یک سه پایه برای تصویر برداری سلفی استفاده کنید.
بیشتر بخوانید: برای رسیدن به موفقیت کمپین تبلیغاتی خود در کانگورو باید به چه جزئیاتی دقت کرد؟

۳) متن روی تصویر

هرگاه به یک تصویر همراه با متن روی آن مواجه می‌شویم متوجه می‌شویم که به یک آگهی برخورد کرده‌ایم. به یاد داشته باشید شما باید محتوا را به صورت طبیعی جلوه دهید بنابراین روی تصاویر خود با حروف بزرگ نام محصول را تایپ نکنید. متن خود را محدود به کپشن‌ها کنید اما در کپشن‌ها نیز زیاده روی نکنید. آمارها نشان می‌دهد که استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها نیز پست‌های تبلیغاتی را اسپم می‌کنند و باعث کاهش تعامل می‌شود.
بیشتر بخوانید: هشتگ چیست و چطور از آنها استفاده کنیم؟
هنگامی که محتوای تبلیغاتی شما با کیفیت نباشد، کاهش قابل توجهی در تعامل، بخصوص در کامنت‌ها مشاهده خواهید کرد. هنگامی که پست شما از کیفیت پایینی برخوردار است و فقط به شکل آگهی جلوه می‌دهد، مصرف کننده شما احتمالا کمتر با آن ارتباط برقرار می‌کند. اما هنگامی که پست تبلیغاتی شما جایگاه مناسبی داشته باشد، هشتگ‌های بیش از حد در آن استفاده نشده باشد، تصاویر با کیفیت در آن استفاده شده باشد، و احساس طبیعی و همگن را به مخاطب القا کند، شما یک ابزار محتوا دارید که به طور آماری برای بالا بردن نتایج مثبت برای برند شما اثبات شده است.

 

منبع: داده‌فیلی

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *