سه نوع محتوایی که شما باید سریعا انتشار آنها را متوقف کنید

تولید محتوا

اینکه فقط روی سایت‌تان محتوا داشته باشید نمی‌تواند نیازهای مجموعه شما را پاسخگو باشد، شما گاهی باید برخی روش‌های تولید محتوا سایت را متوقف کنید و به فکر تولید محتوای ارزشمندتری باشید. گاهی ماندن در یک سبک مطالب بازاریابی محتوایی، می‌تواند ضربه‌ی بدی را به کسب و کار شما بزند. با تغییرات در نوع نگارش محتوا و تصویر می‌توانید بهترین مطالب را تولید کند تا درآمد شما بهبود پیدا کند. ما در این مطلب مهم‌ترین خطاهای جدی‌ای را که ممکن است شما را درگیر کند، برای‌تان توضیح می‌دهیم.

۱) محتوای عمومی

تولید محتوا
اولین اشتباه بزرگی که ممکن است انجام دهید، همین است! بسیاری از کارفرمایان محتوای عمومی تولید می‌کنند خوب مشخص است که این کار را به دلیل ساده بودن آن انجام می‌دهند. آنها در موضوعات مختلف شروع به انتشار مقالاتی عمومی می‌کنند. این روند برای مخاطبان ارزشمند و قابل قبول نیست و آنها پس از مدتی مخاطبان خود را از دست می‌دهند.
بیشتر بخوانید: بهترین پیشنهاد درباره چگونگی تولید محتوای خوب
برای نمونه می‌توانیم به مطالبی در خصوص بازاریابی، کاهش وزن و تناسب اندام، روانشناسی و … اشاره کنیم. مطالبی که تاکنون هزاران نفر درباره آنها مطلب نوشته‌اند. در ادامه‌ی این روند اشتباه؛ تولید محتوای عمومی درباره موضوعی است که خود شما پیش از این در وبسایت‌تان منتشر کردید و اکنون با بازنویسی آن سعی دارید تا مطلبی جدید داشته باشید! بازیافت کردن مطالب قبل، هیچ وقت ایده‌ی خوبی نیست و سبب کاهش اعتماد مخاطب به شما و برند تجاری شما می‌شود.
بیشتر بخوانید: ۳ روش تولید محتوای بیشتر و افزایش بازدید برای وبلاگ شما

۲) محتوا برای پر کردن سایت

تولید محتوا
آیا می‌دانید چه چیزی بدتر از تولید محتوای عمومی است؟ اینکه شما تصمیم بگیرید فقط محتوا تولید کنید که سایت شما پر باشد. پیش از نگارش هر مقاله باید هدفی برای تولید آن داشته باشید. این هدف می‌تواند تبلیغ یک محصول جدید، تولید مطلب یا راهنمای جامعی درباره موضوعی خاص باشد.
بیشتر بخوانید: تولید محتوای خوب ، بهترین راهکار برای کسب و کار شما
اگر در حال تولید محتوا برای پر کردن سایت خود هستید، لطفا این روند را متوقف کنید. بهتر است هفته‌ای یک مقاله منتشر کنید تا اینکه ۱۰ مقاله‌ی بی هدف داشته باشید. برای جلوگیری از این روند بهترین کار این است که پیش از تولید هر مطلب، این سوالات را از خودتان بپرسید:
– هدف من از نوشتن این مقاله چیست؟ اطلاع رسانی، سرگرمی، تبلیغات یا غیره…
– چه کسی قرار است این مقاله را برای من بنویسد؟
– این مقاله چقدر می‌تواند برای سایت من ارزشمند باشد؟
– آیا این مطلب می‌تواند مشکلی از مسایل کسب و کار من را حل کند؟
اگر نمی‌توانید به راحتی به این سوالات پاسخ دهید، پس این مقاله را در این زمان منتشر نکنید تا زمانی که برای این پرسش‌ها، پاسخ مناسبی داشته باشید.

۳) محتوای خیلی کوتاه

تولید محتوا
محتوای خیلی کوتاه را منتشر نکنید یا به عبارت ساده‌تر، فقط لب کلام را نگویید.
محتوای کوتاه همیشه بد نیست اما مخاطبان بسیار خاص و کمی دارد. نمی‌توان با این دید که شاید مخاطب فعلی من از دسته این افراد هستند، اقدام به تولید محتوای این چنینی کرد.
وقتی افراد بر روی عنوان یک مقاله کلیک می‌کنند، در واقع آنها به شما اعلام می‌کنند که به چه موضوعی از موضوعات سایت شما علاقه‌مند هستند یا تقاضاهای اصلی در حوزه‌ی کاری شما چیست. اگر این محتوا بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ کلمه باشد، طبیعی است که نیاز مخاطب رفع نمی‌شود به جز در موارد نادر!
بیشتر بخوانید: مخاطب شناسی در تولید محتوا
مخاطب از یک مقاله توقع دارد تا جزئیات موضوع مورد بحث را بخواند، مثال‌هایی را که برای موضوع آوردید درک کند و در واقع یک راهنمای قدم به قدم درباره موضوعی که او را به این مقاله کشانده می‌خواهد.
محتوای ارزشمند تولید کنید، سرمایه گذاری کنید تا بتوانید اعتماد مخاطب را جلب کنید؛ درست است که نگارش محتوای طولانی‌تر یا در حد مقبول، زمان بیشتری را نسبت به مقاله کوتاه‌تر می‌برد، اما به افزایش اعتبار برند شما می‌ارزد.
بیشتر بخوانید: چگونه با تولید محتوا ، اعتماد ایجاد کنید

نتیجه گیری

نگارش محتوای عالی کار ساده‌ای نیست. شما باید به صورت مداوم در حال رصد محیط نت و عملکرد رقیبان خود باشید؛ نیازهای مخاطبان را پیدا کنید. سوالات آن‌ها را بدانید و بررسی کنید که آیا پاسخ مناسبی در محیط اینترنت برای آن‌ها وجود دارد یا خیر. زمانی که این حفره را پیدا کردید، به سرعت در پی تولید محتوای ارزشمندی در پاسخگویی به نیاز مخاطب باشید. این مسایل نیاز به داشتن یک نیروی متخصص یا مشاور دارد، پس لطفا سرمایه گذاری در این بخش را به تعویق نیندازید. گروه کانگورو می‌تواند با همفکری مشاوران به خصوص برای کسب و کارهای مختلف، مسیر همواری را برای رسیدن سایت شما به بهترین نقطه فراهم کند. نویسندگان مجرب در بخش‌های گوناگون می‌توانند با بررسی‌های مداوم، مطالبی را برای پاسخگویی به نیاز مخاطبان شما فراهم کنند.
دقت داشته باشید که حذف موارد توضیح داده شده در این مقاله، به طور قطع می‌تواند سبب بهبود وضعیت سایت شما به صورت چشم‌گیری شود. مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد و همکاران شما حساب دیگری روی شما باز خواهند کرد؛ در نتیجه وضعیت کار و فروش شما پیشرفت خواهد کرد و این همان چیزی است که بیشتر صاحبان مشاغل می‌خواهند؛ پس لطفا تنبلی را کنار بگذارید و همین حالا به فکر بهبود وضعیت سایت خود باشید.

منبع: داده‌فیلی

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *