انواع محتوای موجود در وب: تصاویر Meme

در قسمت اول از “انواع محتوای موجود در وب“، انواع محتوای موجود در وب را بررسی کردیم و به صورت کاملا مختصر، لیستی از انواع محتوای موجود در وب و یا ایده های مختلف برای محتوای موجود در وب را بیان کردیم.

پس آن به اینفوگرافیک پرداختیم و گفتیم که ” اینفوگرافیک به طور خلاصه، بیان اطلاعات مفید و کاربردی به صورت گرافیکی است.”

حال در این مقاله قصد داریم نوع دیگری از محتوا یعنی Meme را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. با پابلیشری همراه باشید.

تصاویر Meme

Meme ها، همان تصاویر شخصیت های مختلفی است که بر روی آن جملات (معمولا) طنز آمیز نوشته شده است. تصاویر Meme را این روزها تقریبا در سرتاسر وب مشاهده می کنید. از شبکه های اجتماعی گرفته تا وبلاگ های مختلف. ساخت این تصاویر آسان است و پتانسیل اشتراک گذاری بالایی دارند.

یکی از مزیت های Meme ها، شوخ طبعی ظریفی است که در این گونه از محتواهای موجود در وب، وجود دارد. مردم به چیزی که با آن بتوانند شاد باشند، علاقه داشته و معمولا نیز این موارد را به خوبی به اشتراک می گذارند.

چگونه تصاویر Meme بسازید

ساخت Meme معمولا به تجربه و مهارت خاصی نیاز ندارد. وب سایت هایی نظیر Meme Generator یا Quick Meme ابزار مناسبی را در اختیار کاربران قرار می دهند تا به راحتی بتوانند تصاویر Meme مورد علاقه خود را بسازند.

باید به این نکته توجه داشته باشید. تصاویر Meme، محتوای مناسبی برای انتشار در وب سایت ها نیست. اگر یک وبلاگ شخصی دارید، این قضیه متفاوت است، اما برای وب سایت ها و یا بلاگ های رسمی، استفاده از Meme ها توصیه نمی شود. تصاویر Meme معمولا برای استفاده در شبکه های اجتماعی مناسب بوده و به دلیل ماهیتشان، از قابلیت اشتراک گذاری بالایی نیز برخوردارند.

برای ساخت Meme ها حساسیت به خرج ندهید. اگر ایده ای به ذهنتان خطور کرد، به دنبال ساخت تصاویر Meme رفته و آن را بسازید. سخت نگیرید، محتوای Meme، محتوای رسمی ای نیست!

مواردی که باید در نظر گرفت

Meme ها قابلیت انطباق بالایی دارند. به این معنی که مهم نیست که قصد دارید تصاویر Meme را در چه زمینه ای تولید کنید. در هر زمینه ای، هر چند هم اختصاصی، می توانید از این تصاویر طنزآمیز استفاده کنید.

همان طور که اشاره شد، تصاویر Meme، محتوای رسمی ای نیست، بنابراین محتوای چندان با ارزشی به شمار نمی آید؛ در نتیجه در استفاده از آن ها افراط به خرج ندهید. استفاده بیش از اندازه از این تصاویر می تواند به اعتبار برند شما خدشه وارد کند. بنابراین در هنگام استفاده از این تصاویر به تمامی جوانب آن بیاندیشید.

شما نیز دیدگاه و تجربیات خود را در خصوص تصاویر Meme به اشتراک بگذارید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *