انواع محتوای موجود در وب: محتوای نقد و بررسی کتاب

در بخش اول از مقاله “انواع محتوای موجود در وب“، به انواع محتواها یا انواع ایده هایی که برای تولید محتوا در وب می توان از آن ها بهره برد، پرداختیم.

سپس در قسمت دوم، به محتوای اینفوگرافیک اشاره کرده و قسمت سوم را نیز به تصاویر Meme اختصاص دادیم. پس از آن، به محتوای ویدیویی و اهمیت آن در وب پرداختیم و در نهایت محتوای آموزشی و راهنما را به عنوان یکی دیگر از انواع محتوای موجود در وب معرفی کردیم.

اکنون در این قسمت از انواع محتوای موجود در وب قصد داریم به بررسی یکی دیگر از ایده هایی که در هنگام تولید محتوا در حوزه آنلاین می توان از آن بهره برد را نام ببریم؛ محتوای نقد و بررسی کتاب، مبحث مورد نظر ما در این قسمت از سری مقالات انواع محتوای موجود در وب است. با پابلیشری همراه باشید.

محتوای نقد و بررسی کتاب

محتوای نقد و بررسی کتاب می تواند ایجاد یک بحث و گفتگوی ساده از یک کتاب به همراه دیدگاه شما در مورد آن باشد. شما می توانید کتاب های مناسب را معرفی کرده و از آن هایی که به نظرتان ضعیف تر هستند نیز انتقاد کنید. همچنین می توانید مفاهیمی که از کتاب ها دریافته اید را با کاربرانتان به اشتراک بگذارید. محتوای نقد و بررسی کتاب بسیار مناسب هستند زیرا به مخاطبانتان کمک می کند تا روی برند شما به عنوان متفکر حساب باز کنند.

چگونه از محتوای نقد و بررسی کتاب بهره ببرید

محتوای نقد و بررسی کتاب می تواند بسته به سلیقه شما نگارش شود، هم می توانید این نوع محتوا را به صورت تخصصی برای کاربرانتان عرضه کنید، هم می توانید تنها به یک معرفی ساده بسنده نمایید.

پیشنهاد می شود در محتوای نقد و بررسی کتاب ها از این قالب پیروی کنید:

  1. معرفی کتاب: ۱ تا ۵ جمله
  2. معرفی نویسنده: ۱ تا ۵ جمله
  3. خلاصه ای از نکات برجسته کتاب: برای هر نکته ۱ تا ۳ جمله
  4. قسمت هایی از کتاب که به آن علاقه مند هستید را به اشتراک بگذارید: ۱ تا ۵ جمله
  5. قسمت هایی از کتاب که به آن علاقه ای ندارید را به اشتراک بگذارید: ۱ تا ۵ جمله
  6. توصیه (و یا عدم توصیه) به کاربرانتان: ۱ تا ۳ جمله
  7. در صفحه یک کال تو اکشن قرار دهید: کال تو اکشنی که به کتاب لینک شده است

مواردی که باید در نظر گرفت

اگر فردی هستید که به خواندن کتاب علاقه مند است و یا فردی اینچنینی را می شناسید، محتوای نقد و بررسی کتاب می تواند یکی از بهترین ایده های محتوایی برای تولید محتوا در فضای وب باشد.

این محتوا می تواند به خوبی برای افرادی که به خواندن علاقه مند هستند اما زمان کافی برای مطالعه تعداد زیاد کتاب را نداشته و یا نمی توانند یک کتاب مناسب و مربوط به حوزه خود را انتخاب کنند، بسیار مناسب است.

شما نیز دیدگاه و تجربیات خود را در خصوص محتوای نقد و بررسی کتاب، با ما به اشتراک بگذارید.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *