آموزش وب مستر تولز ؛ اضافه کردن سایت مپ

در قسمت اول از مقاله آموزش وب مستر تولز، به تعریف جامعی از این ابزار جامع و کارآمد گوگل پرداختیم و گفتیم که با وب مسترها می توانند با استفاده از این ابزار رایگان گوگل، با این غول موتور جستجو به گفتگو بنشینند!

مطالعه بیشتر: آموزش وب مستر تولز ؛ وب مستر تولز چیست؟

سپس در مقاله بعدی به اضافه کردن وب سایت به وب مستر تولز پرداختیم و نحوه انجام این کار را به تفصیل بیان کردیم.

مطالعه بیشتر: آموزش وب مستر تولز ؛ اضافه کردن وب سایت

پس از آن، نگاهی به داشبورد وب مستر تولز انداختیم و نحوه کار با داشبورد این ابزار رایگان و کارآمد گوگل را برای شما شرح دادیم.

مطالعه بیشترآموزش وب مستر تولز ؛ کار با داشبورد وب مستر تولز

حال که کمی با محیط وب مستر تولز آشنا شدید، دیگر وقت آن رسیده که اضافه کردن سایت مپ به وب مستر تولز را به شما آموزش دهیم. با پابلیشری همراه باشید.

اضافه کردن سایت مپ به وب مستر تولز

درست مانند هر چیز دیگر، گوگل نیز کامل نیست! درست است که بزرگ ترین موتور جستجوی دنیا به راحتی می تواند بسیاری از وب سایت های جهان رو مورد بررسی قرار داده و آن ها را کراول کند (بخزد)، اما شما با انجام یک سری تنظیمات مثل اضافه کردن سایت مپ وب سایت خود به وب مستر تولز، می توانید به گوگل در هرچه بهتر ایندکس کردن مطالب وب سایتتان کمک کنید.

برای اینکه بتوانید سایت مپ (نقشه سایت) وب سایت خود را به وب مستر تولز اضافه کنید، باید به منوی Carwl و زیر منوی Sitemaps مراجعه نمایید.

برای اینکه بتوانید سایت مپ (نقشه سایت) وب سایت خود را به وب مستر تولز اضافه کنید، باید به منوی Carwl و زیر منوی Sitemaps مراجعه نمایید.

توجه: ثبت نقشه سایت در وب مستر تولز به گوگل نشان خواهد داد که وب سایت شما چه تعداد صفحه دارد و آن ها قرار است چه صفحاتی را ایندکس نمایند. در صورتی که سایت مپ سایت خود را به وب مستر تولز اضافه نکنید، این احتمال وجود دارد که گوگل تمامی صفحات شما را ایندکس نکرده و در نتیجه احتمالا ترافیک کمتری نسیب وب سایت شما خواهد شد.

پس از آنکه به قسمت Sitemaps مراجعه کردید، با استفاده دکمه قرمز رنگی که در سمت راست و بالای صفحه قرار گرفته است (ADD/TEST SITEMAP) می توانید اقدام به ثبت و اضافه کردن سایت مپ به وب مستر تولز نمایید. تنها کافی است آدرس سایت مپ خود را وارد کرده و بر روی دکمه آبی رنگِ Submit کلیک نمایید.

هنگامی که شما سایت مپ وب سایت خود را در وب مستر تولز ثبت کردید، گوگل به شما نشان خواهد داد که چه تعداد از صفحات شما در گوگل ثبت شده و چه تعداد از آن ها ایندکس شده است. اگر تعداد صفحات ایندکس شده از تعداد صفحات ثبت شده شما کمتر بود، نگران نباشید، این اتفاقی کاملا طبیعی است! این احتمال وجود دارد که گوگل به دلیل تکراری بودن محتوای یک صفحه، مشابه بودن توضیحات متا و یا تگ تایتل یک صفحه با صفحه ای دیگر، تعدادی از صفحات شما را ایندکس نکرده باشد.

start campaign

از طریق وب‌سایت خود کسب‌درآمد کنید...

با کد تبلیغات ای‌نتورک،‌ از همین امروز کسب درآمد کنید

بیشتر بدانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *